Seyahat

YAZ AYLARINDA TATİL YAPABİLECEĞİNİZ ŞEHİRLER

Bunaltıcı bir kış döneminden sonra stres ve yorgunluğunuzu atmak için seyahat etmeyi düşünenlerdenseniz, 2018 dinlence fırsatlarını incelemenizde yarar var.. Birbirinden güzel şehirlere yapacağınız kaçamaklarla, iyi mi eğlenebilirsiniz, nasıl kafayı boşaltıp yenilenebilirsiniz işte tüm bunlara ışık tutacak bir derleme hazırladık.

Dublin, İrlanda

Dublin, İrlanda

Mayıs ve haziran aylarında mutlaka gidilmesi gereken ülkelerden önde gelen İrlanda’nın başkenti Dublin hem çağıl yaşamı bununla birlikte doğanın güzelliklerini çok iyi harmanlayabilmiş bir şehir.Yaz başlangıcında dinlence düşünenler için fazlaca ideal iklim koşulları olan kentte diğer zamanlar çoğu zaman kapalı ve yağışlı geçiyor. Milattan Önce 1. Yüzyıla dayanan köklü geçmişiyle pek çok tarihi dokuyu barındıran şehirde, kültür turları haricinde sürekli gülümseyen insanoğlu içinde dolanmaktan büyük keyif alacaksınız. Irish Pub kültürünün en organik halini görebileceğiniz şehrin her yeri, ahşap dokularve rengarenk görüntüleri olan barlardan oluşuyor. Envaiçeşit içkiyi deneyebildiğiniz mekanların hemen derhal hepsinde meşhur İrlanda ezgileri çalınıyor. Sabahlara kadar eğlenip bir sonraki gün yemyeşil doğasının içinde kaybolacağınız Dublin, Avrupa seyahati düşünen herkesin listesinde yer almalı fakat vize işlemlerinizi erkenden hallettirmeyi ihmal etmeyin.

Santorini, Yunanistan

Santorini, Yunanistan

Bembeyaz evleriyle Yunanistan’ın güneyinde yer edinen Santorini veya diğer adıyla Santoron, yakın bir Avrupa seyahati arayanlar için çok uygun bir seçenek. Tabiat ananın tadını doya doya çıkarabileceğiniz bu ada şehri özellikle aşk tazelemek isteyenlerin ilk duraklarından biri sayılıyor. Gündüzleri görkemli denizin ve plajlarının keyfinı çıkarırken, akşam için sevdiğinizle ister karşılıklı kadeh tokuşturun isterseniz kendinizi kalabalık eğlence gruplarının içine bırakın. Gün doğumu ve batımı için muazzam görünüm tadını çıkarırken Türk mutfağıyla benzer lezzetlerinin de hazzına bakabilirsiniz. Bir çok görünüm fotoğrafına imzanızı da atabileceğiniz gibihuzur dolu akşam yürüyüşleriyle de Avrupa gezi hatıralarınıza yenilerini ekleyebileceksiniz.

Özellikle vize işlemlerinin kalkmasından dolayı son yıllarda fazla bir yoğunluk yaşayan ülkelerden biri olan Yunanistan’ın hangi ada şehrine gitmek isterseniz isteyin, ne olursa olsun erken rezervasyon yapmış oldurmalısınız. Fiyatları çok uygun olan, Avrupa’da gezilecek bölgeler sıralamasında hep üst sıralarda yer edinen şehirler çoğu zaman kısa sürede doluluk oranına ulaşıyor. O sebeple, akşamları rakı-balık keyfini, sessiz sakin sokaklarını görme fırsatını yakalayacağınız bu şehir için son dakika ayarlamaları yapmayın.

Amalfi Kıyıları, Napoli

Amalfi Kıyıları, Napoli

 İnsanın kendini masal alemindeymiş şeklinde hissetmesini sağlayan bu büyülü yer, bol bolca yüzüp tabiatın hazzını çıkarmak isteyen trekking aşıklarının da kesinlikle gitmesi gereken Avrupa şehirleri arasında bulunuyor. Özellikle Maestre dei Villaggi adlı sokaktan şehir manzarasını izlemekseher şeye değer. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin gitmezse pişmanlık duyacağı Amalfi’de ruhu tazelemek, yeni keşifler yapmak, günlerce sokaklarda dolanıp tertemiz havayı solumak mümkün.

Kopenhag, Danimarka

Kopenhag, Danimarka

Hareketli, macera dolu bir Avrupa turu isteyenlere önerebileceğimiz diğer bir rota, Danimarka’nın başkenti Kopenhag! Yazları akın akın ziyaretçi alan şehri keşfetmek için hemen bisiklet turlarına katılmanız gerekiyor. Deniz kenarına kadar pedal çevirip kısa molalarla şahane manzarayı izlemek çok büyük bir his. Tekne turları ile Nyhavn Kanalı’nı keşfe çıkıp bol bolca fotoğraf çekmek, botanik bahçelerinde kendinizle baş başa kalıp sakinliği hissetmek kelimelerle anlatılamaz.

Hem de ünlü Carlsberg birasının ana vatanında farklı lezzetler tecrübe etme, Tivoli Bahçeleri’nde çocuklar şeklinde zaman geçirme fırsatını sunan şehir, enerjisini boşaltamayan genç ruhlar için oldukça ideal. Pek çok Avrupa turları içinde uygun paketleri bulunan Kopenhag için tur düzenleyen firmalarla şimdiden iletişime geçmelisiniz. Ihmal etmeyin ki, Avrupa’da gezilecek bölgeler için erken hareket etmek bütçenizi yormayan tatil fırsatlarını yakalamanızı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir